Síla a efektivnost na vaše pole

Zemědělec v regionu Plzeňský kraj (9)

Společnost Agrofi nal Group nabízí svým zákazníkům široké portfolio řepek, ať už se jedná o zdravý a výkonný hybrid ES Imperio, anebo zároveň nabízí linie, které se výkonností hybridům vyrovnávají, v čele s ES Mambo. ES Imperio je středně raná hybridní odrůda řepky ozimé, která patří do šlechtění nové generace společnosti Euralis, která se zaměřila na odrůdy zdravé, výkonné, které snesou i sušší oblasti.

ES Império se díky svým výsledkům už několik let drží v PREOL IDEA, zároveň se jedná o TOP 10. nejprodávanější hybrid řepky v ČR SPZO 2018. Je to hybrid, který je určen pro intenzivní pěstování, ale díky své plasticitě snese i horší podmínky pěstování, snese různé typy půd. Daří se mu v teplých i chladných podmínkách.

ES Império – hybrid pro intenzivní pěstování

ES Imperio je silně větvící rostlina se střední výškou. Je vysoce odolná proti polehání, a díky nové generaci šlechtění je vysoce odolná proti praskání šešulí a má výborný zdravotní stav. Hybrid má velmi dobrou odolnost vůči všem chorobám, především fomovému černání stonku (kombinace kvantitativní rezistence a přítomnost genů RLM 3 a RLM 7) a alternariové skvrnitosti. Rostlina mívá zpravidla rychlý podzimní vývoj a na zimu je připravena s dobrým kořenovým systémem.

Přezimování je bez problémů a po počátečním rychlém startu nastává brzké kvetení. Je to hybrid vhodný pro běžné i pozdní termíny setí. ES Imperio má středně vysoký obsah oleje, ale, co pěstitelé zcela jistě budou kladně hodnotit, je vysoká HTS. ES Imperio bylo registrováno v roce 2015 ve Francii, a díky výborným výsledkům v roce 2016 v registračních zkouškách byl registrován na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. V České Republice byl v registračních zkouškách v letech 2015–2017, a byl díky nadprůměrným výsledkům registrován v lednu 2018. Kvality ES Imperial lze doložit i na jeho výsledcích z Plzeňska např. Horažďovice 5,84 t/ha ÚKZÚZ; Staňkov 5,31 t/ha ÚKZÚZ, Kralovice, a. s. 4, 68 t/ha SPZO, Zbirožská a. s. 4,23 t/ha POP a mnoho dalších.

ES Mambo – liniová odrůda do všech výrobních oblastí

ES Mambo je liniová odrůda řepky, která se svou kvalitou vyrovnává řepkám hybridním. ES Mambo je středně raná až středně pozdní odrůda. Je to plastická odrůda s vynikající kvalitou semen – má vysoký obsah oleje, velmi nízký obsah glykosinulátů a střední až vyšší HTS. ES Mambo má středně rychlý podzimní vývoj a rostliny velmi dobře přezimují. Má nižší vzrůst a díky tomu vysokou odolnost proti polehání. ES Mambo je zdravá vitální liniová odrůda řepky, která je odolná všem hlavním chorobám, hlavně pak fomovému černání stonku, verticiliovému vadnutí a alternariové skvrnitosti.

ES Mambo je odrůda vhodná pro pěstování ve všech výrobních oblastech pro všechny typy půd. Nevadí jí přísušky, ani chladnější podnebí. Má ročníkově stabilní vysoké výsledky výnosů a to i v letech s horším průběhem počasím. Svoji kvalitu ukáže nejlépe při vyší intenzitě pěstování.

Vhodný termín pro zasetí je časný a běžný. ES Mambo bylo registrováno v roce 2014 ve Francii. Svou kvalitu ukázalo např. v Žichlické a.s. v pokusech Agrada 2018 s výnosem 4,99 t/ha, ve Zbirožské a. s. v POP 4,06 t/ha a v ZS Koloveč ČZU 2018 5,3 t/ha.

Myslíte na osiva, myslíte na AGROFINAL!