Liga Výnosných

Trojice nejlepších

autor: David Bouma

Se sortimentem pod názem "LIGA VÝNOSNÝCH" seznámil návštěvníky Milan Spurný na akcii TRAKTORKINO, obchodní ředitel společnosti Agrofinal. Na úvod připomněl, že v Kralovicích letos pořádali jedenáctý polní den. Protože ale úplně první proběhl ve spolupráci se společností Euralis, kterou na českém trhu zastupují, jedná se letos vlastně o jubilejní desátý den Agrofinalu ve spolupráci s Kralovickou zemědělskou.

Hybrid ES Bond (S 260 / Z 250) je podle společnosti Agrofinal je univerzální a určený pro siláž, bioplyn či bioetanol. Poskytuje špičkové výnosy kvalitní siláže. Výnos je stálý i v proměnlivých ročnících. Doporučená intenzita je střední až vysoká. Má dobrou odolnost vůči suchu a velmi dobrou vůči chladu a těžkým půdám. „Je to naprostá novinka, které k nám přišla z Německa a je o něj velký zájem. Jedná se o jeden z našich nosných materiálů pro příští roky,“ uvedl Milan Spurný s tím, že takový hybrid dlouho hledali a bude v sortimentu vynikat.

ES BOND

ES Joker (S 250 / Z 240) byl na začátku letošního roku registrovaný v České republice. Jedná se o raný silážní hybrid s vysokými výnosy a vynikající stravitelností silážní hmoty. Má také vysoký obsah škrobu. Hybrid je vhodný pro výrobu bioplynu díky vysoké výtěžnosti na hektar. Na siláž je určen do obilnářské a řepařské výrobní oblasti. Je plastický, odolný vůči suchu, s rychlým počátečním vývojem a dobrým zdravotním stavem. „Je to hybrid naší budoucnosti a počítáme s ním jako s nosným materiálem,“ konstatoval Milan Spurný.

ES JOKER

ES Faraday (S 310 / Z 320) je univerzální novinka pro pěstování na zrno, siláž a bioplyn. Podle podkladů společnosti Agrofinal pochází z nových směrů šlechtění firmy Euralis. Poskytuje maximální výnosy zrna s nízkou sklizňovou vlhkostí. Šlechtění bylo zaměřeno na optimální vývoj kořenového systému rostlin pro vyšší toleranci k suchu a jejich lepší stabilitu. Hybrid je vhodný pro pěstování v kukuřičné výrobní oblasti. Rostliny mají rychlý jarní start a velmi dobrý zdravotní stav s vysokou odolností k fuzariím a sněti. Milan Spurný připomněl, že na Plzeňsko hybrid není vhodný, dominantně se prodává na Moravě.

ES FARADAY