ES JOKER - výjimečný hybrid pro výjimečný výnos

Zemědělec 5/2021

V celé naší republice se agronomové i přes všechny nesnáze, které nám přinesl poslední rok snaží vypěstovat kvalitní a vysokou úrodu. Společnost AGROFINAL, spol. s r. o. se jim snaží pomoci garantovanými dodávkami osiv i v době, kdy je celoevropský nedostatek osiva. Z tohoto důvodu Vám představujeme vysoce kvalitní hybrid kukuřice ES Joker, který je v současné době špičkou ve šlechtění společnosti EURALIS Semences.

 

Společnost Agrofinal již netřeba dlouze představovat. Mezi zemědělci je dobře známá svou širokou nabídkou moderních odrůd kukuřice, slunečnice, ozimé a jarní řepky, čiroku a sóji. V sortimentu jsou k dispozici hybridy kukuřice na zrno i siláž s raností FAO od 200 do 410, které obstojí v různorodých pěstitelských podmínkách Čech i Moravy.

 

ES Joker – nejlepší hybrid pro nejlepší pěstitele

 

Univerzální, dvouliniový hybrid ES Joker s číslem ranosti FAO 250 na siláž a 240 na zrno vyniká především vysokým výnosem a vynikající stravitelností silážní hmoty. Hybrid je vysoký se vzpřímenými listy, rostliny jsou bohatě olistěné s vysokým nasazením palic, typ zrna tvrdý až mezityp. Počet řad zrn je středně vysoký. Na poli podává vysoký výkon ve spojistosti s vysokou stravitelností (ELOS i IVDOM) a vysokým obsahem škrobu. Tyto vlastnosti ho řadí k absolutní špičce mezi kukuřičnými hybridy na siláž.

Registrace hybridu ES Joker proběhla v roce 2018 v Německu a v roce 2019 v Polsku. V České republice byl ES Joker zaregistrován v roce 2020, a to především díky vynikajícím vlastnostem. Zkoušení v našich pěstitelských podmínkách ho zařadilo k materiálům s nejvyšším výnosem a vysokou stabilitou výnosu siláže v různých podmínkách pěstování. Plasticita, adaptabilita, vysoká odolnost vůči suchu a rychlý počáteční vývoj rostlin s jejich následným dobrým zdravotním stavem, to vše jsou vlastnosti, které ocení každý pěstitel. Stay green efekt, je pomyslnou třešničkou na dortu ve výčtu jeho vynikajících vlastností. Kvalitní siláž přináší užitek chovatelům skotu. Pro svou vysokou hektarovou výtěžnost se ES Joker výborně uplatňuje také v bioplynových stanicích, a to zejména u pěstitelů v obilnářské a řepřské výrobní oblasti. Jeho univerzálnost umožňuje také ekonomické využití při pěstování na zrno, které je velmi kvalitní.

 

Vysoký zájem mnoha zemědělců o jeho pěstování nás donutil k rozšíření nabídky, pro novou pěstitelskou sezónu nabízíme osivo ES Joker ve větším množství. I tak je však pravděpodobné, že enormní zájem způsobí rychlé ubývání skladových zásob. A to i proto, že je ES Joker nabízen za zvýhodněných podmínek. Proto neváhejte a rozhodněte se pro ES Joker včas!

 

Ing. Kristýna Kysilková

AGROFINAL spol. s r. o.

 

Výsledky poloprovozních pokusů – výnos na siláž

 

Pokusné místo

Okr.

Rok

Výnos ES Joker

CSH

(t/ha)

Na průměr pokusu (%)

Kralovická zemědělská a.s.

PS

2020

26,28

104

TAGROS a.s., Troubelice

OL

2020

21,49

104

Kralovická zemědělská a.s.

PS

2019

24,36

109

AGRONA RPETY s.r.o.

BE

2019

19,85

111

ZS Dublovice a.s.

PB

2019

25,43

106

ZERAS a.s, Radostína nad Oslavou

ZR

2019

26,29

110

ZDV Štichovice

PS

2018

17,93

127

Příkosická zemědělská a.s.

RO

2018

17,25

117

Yyborne_ozrneni_palice_i_ve_spicceVyborne_ozrneni_palice_i_ve_spicce
ES Joker